Jakie książki podarować rodzicom na święta?

Książka jako prezent dla rodziców na święta, sprawdzi się w każde Boże Narodzenia. Rodzice mogą w ten sposób spędzić więcej czasu ze sobą, dowiedzieć się o sobie czegoś nowego i wspólnie porozmawiać o swoich ulubionych momentach z lektury. Książki jako prezent dla rodziców na święta to idealne rozwiązanie, jeśli osoba obdarowująca, nie znalazł jeszcze idealnego prezent dla rodziców na święta.

PUŁAPKI MYŚLENIA O MYŚLENIU SZYBKIM I WOLNYM- DANIEL KAHNEMAN

Autor wyjaśnia jak stymulować nasz mózg, do szybszego i dokładniejszego podejmowania decyzji, oraz wyjaśnia różnicę między myśleniem szybkim a wolnym.

Myślenie wolne opiera się na edukacji i dedukcji, co z pozoru może wpływać na dokładniejsze podejmowanie decyzji. Z drugiej strony myślenie szybkie jest odpowiedzialne za nasze zwyczaje, doświadczenia, oraz kojarzy się ze schematami, zwyczajami i intuicją. 

Daniel Kahneman wyjaśnia, że do pewnego stopnia można manipulować ludzkim mózgiem, a nasze postrzeganie rzeczywistości, nie jest takie obiektywne, jak mogłoby się wydawać, lecz uzależnione od wiadomości i mass mediów.

GAMBIT KRÓLOWEJ – WALTER TEVIS

Kiedy Beth Haromonn trafia do sierocińca, poznaje tam dwie swoją pasję: szach i używki. Młoda dziewczyna szybko uzależniając się od leków na uspokojenie, podawanych jej przez innych podopiecznych domu dziecka, wiedziała, że będzie mierzyć się z uzależnieniem do końca życia. Lecz na jej drodze pojawia się coś jeszcze: szachy. Beth pod opieką mrukliwego woźnego zaczyna trenować sport, który jest domeną facetów.

Książka “Gambit królowej” przedstawia główną bohaterkę, która mierzy się z używkami, wykluczeniem społecznych, brakiem akceptacji ze strony rodziny, a poza tym musi udowodnić, że dzięki jej talentowi do grania w szachy, może pokonać każdego w tej grze.

MECZ TO PRETEKST. FUTBOL, WOJNA, POLITYKA- Anita Werner, Michał Kołodziejczyk

Są miejsca na świecie, gdzie piłka nożna miesza się nie tylko z emocjami kibiców, lecz także z polityką, a nawet wojną. Autorzy książki właśnie w takie miejsca nas zabierają. Tam, gdzie dla kibiców piłka nożna to więcej niż sport, to także emocje, łzy i agresja, przeplatają się ze strzelonymi golami, piłka nożna to tak naprawdę tło dla ważnych wydarzeni nie tylko społecznych, ale także politycznych.

“Mecz to tylko pretekst” przedstawia, że dzięki piłce nożnej można zrozumieć mechanizmy działania całych społeczeństw. Książka przedstawia dzieje społeczne, polityczne, historyczne oraz kulturowe i sportowe. Świetna pozycja jako prezent dla rodziców na święta, dla tych rodziców, którzy kochają sport.